Uzdrawianie – Reiki

Słowo Reiki pochodzi z języka Japońskiego. Oznacza ono uniwersalną energię życia, działającą na każdą istotę, w całym wszechświecie.


reiki_01

O Reiki pisano ok. 500 lat przed Chr. w starych sutrach indyjskich. Ponownego odkrycia tej starej sztuki leczenia dokonał w XIX w. dr Mikao Usui, Japończyk będący katolickim duchownym. Kierował on seminarium duchownym w Kioto. O Reiki mówiono i mówi się w różnych językach i na różnych obszarach kulturowych, używając takich pojęć jak Prana, Mana, Duch Święty, Światło.


Dr Usui studiował przekazy sanskryckie, buddyjskie i chrześcijańskie. Ich lektura i głęboka medytacja, a w ślad za tym przekaz mocy, pozwoliły mu na praktyczne stosowanie Reiki. Tak powstał system Reiki doktora Usui.

Dzięki inicjacji I stopnia adept staje się,, kanałem Reiki”, pozostając od jej dokonania w zasięgu stałego działania uniwersalnej energii życia. Energia może swobodnie przepływać przez jego ciała. Można śmiało powiedzieć, że zostaje wyposażony w ,,cudowną broń”, którą może się posłużyć lecząc wszelkie choroby.

Reiki to nie tylko metoda naturalnego leczenia. To również sposób patrzenia na otaczający świat, pozwalający na pełne zaakceptowanie siebie, innych ludzi, całej przyrody. Dla skutecznego działania Reiki nie jest potrzebna żadna wiedza medyczna, diagnostyka czy zewnętrzne środki pomocnicze, ponieważ działa ona sama z siebie.

Oddziaływanie Reiki można syntetycznie scharakteryzować w sposób następujący:

  • Reiki wspiera naturalny sposób uzdrawiania
  • Reiki ożywia ciało i umysł
  • Reiki przywraca duchową harmonię i umysłowe dobre samopoczucie
  • Reiki oddziałuje na wszystkich poziomach: fizycznym, umysłowym, emocjonalnym, duchowym
  • Reiki wyrównuje gospodarkę energetyczną
  • Reiki rozpuszcza blokady i sprzyja pełnemu odprężeniu
  • Reiki oczyszcza z toksyn
  • Reiki dostosowuje się do naturalnych potrzeb odbiorcy

 

Marek na zjeździe mistrzów REIKI w Wiśle w 1999r. ( czwarty od lewej w pierwszym rzędzie. W drugim rzędzie widać 6 od lewej Phyllis Furumoto, krewna Dr. Usui i kontynuatorka dzieła )

Reiki skutkuje wobec zwierząt a nawet roślin Należy pamiętać, że stosując uzdrawiający masaż Reiki nie zastępuje się lekarstw, ani pomocy lekarskiej, lecz wspomaga się je, aktywizując i wspomagając naturalne procesy samouzdrawiania. Co więcej, w przypadku źle zaordynowanego leku, energia Reiki usuwa ujemne skutki jego działania.

Stosując masaż Reiki nie można nikomu zaszkodzić. Energia ta ze swej natury jest dostosowana do indywidualnych potrzeb odbiorcy, mając uniwersalne właściwości, może zawsze zastąpić każdą energię praniczną, bez względu na długość jej fali. Dzięki temu, że posiada wysoką częstotliwość, jest skuteczna na wszystkich poziomach energetycznych odbiorcy.

Choroby nie wyleczy się ani nie pokona współczesnymi materialistycznymi metodami, z tej prostej przyczyny, że choroba w swej genezie nie jest materialistyczna. To, co znamy jako choroby, jest ledwie ostatnim stadium leżącego bardzo głęboko nieuporządkowania.